pcbilim

bilgisayar, oyun, donanım, yazılım
 
AnasayfaHOŞGELDİNİZAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 işinize yarayacak 10 ipucu

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
kings
Administrator
Administrator
avatar

Mesaj Sayısı : 209
Kayıt tarihi : 15/07/09

MesajKonu: işinize yarayacak 10 ipucu   Cuma Ağus. 07, 2009 8:31 pm

YETERSİZ DİSK ALANI UYARISINI KALDIRMAK

Harddiskinizi tıka basa doldurduğunuzda, Windows size "Yetersiz Disk Alanı" uyarısı verir ve bazı bilgileri silmenizi ister. Eğer böyle bir uyarı alıyorsanız ve bilgilerinizi silmek istemiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır.
- Başlat / Çalıştır' a gelerek komut satırına "Regetit" yazın.
- Açılan pencerede sırasıyla,
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersiyon\Policies\Explorer dizinlerine girin.
- Explorer' a geldiğinizde sağ taraftaki pencerede sağ tuş "Yeni\DWORD Değeri" yapın.
- Açmış olduğunuz değere isim olarak "NoLowDiskSpaceChecks" yazın.
- NoLowDiskSpaceChecks isimli değere çift tıkla***** "Değer Verisi" kısmına "1" yazın ve kaydedin.
Bu adımları yaptıktan sonra Yetersiz Disk Alanı Uyarısı almazsınız.
WINDOWS XP' Yİ HIZLANDIRIN
Windows XP' nin kullandığı grafikleri kaldırarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Bunu yapabilmek için aşağıdaki maddeleri sırasıyla uygulayın.
- Bilgisayarıma sağ tıklayın ve "Özellikler" i seçin.
- Açılan pencereden "Gelişmiş" seçeneğine tıklayın.
- Gelişmiş penceresinde "Performans" yazan tablonun içerisindeki "Ayarlar" yazan butona tıklıyoruz.
- Bunuda yaptıktan sonra Performans Ayarları Penceresinde yer alan "En İyi Performans İçin Ayarla" yazan kutucuğu işaretliyoruz.
- Bu işlemide yaptıktan sonra aşağıdaki bütün işaretlerin pasifleştiğini göreceksiniz.
- Şimdi pasifleşen seçeneklerin içerisinden "Pencere ve Düğmelerde Görsel Stil Kullan" kutucuğunu işaretleyin ve "Uygula / Tamam" diyerek işlemi bitirin.

SIK KULLANILANLARINIZI SİMGELEŞTİRİN

Eğer Web'de sörf yaparkene Internet Explorer kullanıyorsanız büyük ihtimalle favorileriniz yani "sık kullanılanlar" menünüz birbirinden değişik Web sitelerinin kısayolları ile dolup dolup taşıyordur. Peki bu kısayolların birbirlerinden ayırt edilmelerinin ne kadar zor olduğunun farkında mısınız. Gayet tekdüze bir görünüm arz eden Sık kullanılanlar menüsünün en büyük dezavantajı bütün kısayolların yanına aynı simgeyi (küçük "e" harfi ile gösterilen Internet Explorer simgesi) koymasıdır.
Bu görünümü değiştirmek elinizdedir. Aynen masaüstü kısayollarının simgesini değiştirdiğiniz yöntemle bu simgelerin de görüntüsünü değiştirebilirsiniz. Yapacağınız şey Favorites menüsünden Organize Favorites komutunu çalıştırmak. Ekrana gelecek olan diyalog kutusunda sık kullanılanlarınızı simge olarak görürsünüz. Burada simgesini değiştirmek istediğiniz kısayolun üzerine gidin ve sağ fare düğmesine basın. Bunu yaptığınızda açılacak olan menüden Özellikler komutunu çalıştırın. Açılacak olan diyalog kutusunun Internet Shortcut bölümüne gelin ve Change Icon düğmesine basın. Buradan kullanmak istediğiniz yeni simgeyi bulun ve üzerine çift tıklayın. İstediğiniz diğer simgelere de aynı yöntemi uygulayın. İşiniz bittiğinde diyalog kutusunu kapatın ve Sık kullanılanlar menünüzü tekrar açın. Minik simgelerin şirin şirin durduğunu göreceksiniz.

CD'LER OTOMATİK ÇALIŞMASIN!

Windows 95/98 yüklü bilgisayarlarda takılan CD'ler müzik CD'si ise otomatik olarak CD Player ile çalınır, program CD'si ise otomatik olarak çalışmaya başlar. Bir CD'nin otomatik olarak çalışmasını engellemek için, CD'yi sürücüye koyduktan sonra CD sürücünüzün ilk okuma hareketleri bitinceye kadar SHIFT tuşunu basılı tutmak yeterlidir.

BİR KOMUTLA BİRDEN FAZLA BİLGİSAYARI ÇALIŞTIRMAK

Birden fazla bilgisayarı uzaktan tek bir komutla başlatabilmek için "Wake up on LAN" (WOL) fonksiyonu kullanılır. Ancak bu fonksiyonun kullanılabilmesi için bilgisayarın aşağıdaki şartları sağlaması gereklidir:
1.ATX Kasa ve ATX ağ parçası
2.WOL fonksiyonunu iki yönlü olarak destekleyen bir anakart
3.Ayrıca kullanılan ağ kartında da
WOL bağlantı noktasının bulunması gereklidir ki genelde eski kartlarda yoktur. İlk olarak anakartınızın WOL desteği olup olmadığını öğrenmeli eğer varsa WOL bağlantı kablosu edinmelisiniz. Üç kutuplu olan bu kablo genellikle WOL desteği olan ağ kartları ile beraber geliyor. WOL kablosunu kullanarak ağ kartı ve ana kartı birbirine bağlayın. Daha sonra BIOS'dan bu fonksiyonu aktif hale getirmek zorundasınız. Bir bilgisayarı WOL fonksiyonunu kullanarak uzaktan çalıştırabilmek için sadece TCP/IP protokolü yeterlidir. Aslında bu fonksiyon basit bir DOS komutudur. MS-DOS komut satırına "PING" komutunu ve bir boşluk bıraktıktan sonra da çalıştırmak istediğiniz bilgisayarın TCP/IP adresini yazmalısınız. Bir bilgisayarın IP adresini, o bilgisayar üzerinde WINIPCFG (Başlat/Çalıştır/winipcfg/Tamam) komutunu kullanarak öğrenebilirsiniz. Birden fazla bilgisayarı tek komutla çalıştırabilmek için özel bir bat dosyası da hazırlayabilirsiniz.

FLASHGET KULLANIMI

Eğer internette çok sık dolaşıyor, ve hoşunuza giden şeyleri(program,mp3..) indiriyorsanız, Windows'un dosya indirme rutini size yavaş ve kötü gelecektir. Hele bir de büyük bir dosyayı indirirken, ve de büyük bir kısmını indirmişken bağlantınızın kopması gibi birşeyle karşılaşırsanız... Bu noktada yardımımıza hızlı indirme programları yetişiyor. En popülerlerini sayarsak: GETRİGHT, FLASHGET, DAP(Download Accerelator plus),GO!ZİLLA, NETANTS, MASSDOWNLOADER, DOWNLOAD ASSİSTANT... Ben şahsen hepsini denedim, fakat ençok FlashGet(Jetcar)'i beğendim ve hala da bu fikrim değişmedi. Şimdi bunun nedenlerine ve FlashGet'in kullanımına geçelim:
1)İlk önce FlashGet'in son sürümüne sahip değilseniz, program sayfamızdan indirin. Kurduktan sonra Wiew menüsünden Language bölümünden Turkish seçeneğini tıklayın, ve böylece programı Türkçeleştirin.
2)Araçlar menüsünden Varsayılan indirme özellikleri kısmını tıklayın. Kayıt yeri kısmına FlashGet'in nereye indirme yapmasını istiyorsanız orayı ayarlayın. Dosyayı böl seçeneğini '10'a getirin.
3)Araçlar menüsünden Seçenekler'e girin.Gelen kutuda "genel" menüsünde en küçük parçacık boyutunu 10kb'a çıkarın. Bağlantı menüsünden Maksimum eş zamanlı iş bölümünü 8'e çıkarın. En alttaki bölümden bağlantı tipini seçerek otomatik olarak indirme boyutunu ayarlayabilir ya da alttaki kutuya elle istediğiniz değerleri girebilirsiniz. Ana menüdeki "araçlar" kısmından indirme tipini belirleyebilirsiniz. Eğer el ile ayarlanmışı seçerseniz -ki tavsiyemizdir- istediğiniz zaman flashgetin altkısmındaki bölümden mouse ile indirme hızı ile oynayabilirsiniz. Unutmayın, büyük değerler internetteki gezinti hızınızın yavaşlamasına sebep olacaktır. Bu yüzden fazla zorlamamanızda yarar vardır. Eğer indirdiğiniz dosyaya virüs taramasının yapılmasını istiyorsanız, dosya yöneticisi menüsünden "İndirilen dosya için virüs taraması yap"ı etkin hale getirin, virüs tarama programınınızın uygulama dosyasını tarayıcı bölümüne ayarlayın(Örnek: Norton için C:\Program Files\Norton AntiVirus\Navw32.exe, McAfee için C:\Program Files\McAfee\VirusScan95\scan95, args /autoscan /nosplash), böylece otomatik olarak taranacaklardır. İsterseniz FlashGet ile internete de bağlanabilirsiniz. Bunun için Çevirmeli Ağ menüsünden bağlantı ayarlarını değiştirin, bundan sonra genel menüdeki telefon simgesini tıklattığınız zaman bağlantı kurmaya başlar,fakat bunun bir kusuru var. Offline olarak Flashget'i çalıştırırken eğer indirmesi bitmeyen dosya varsa internete bağlanma otomatik olarak açılıyor, yine de seçim sizin...
Biraz da programın kullanımına geçelim.
a)Eğer FlashGet ile bir dosya indirmek istiyorsanız sağ tuşa basıp en alttaki "FlashGet'i kullanarak indir" seçeneğini tıklarsanız otomatik olarak FlashGet devreye girecektir. Eğer indirme başlamadıysa yine sağ tuşa bastığınızda çıkan "kısayolu kopyala" yı tıklayın, eğer otomatik olarak devreye girmezse FlashGet simgesini tıklatın, gelecektir. Eğer bu yolla da yapamadıysanız son çare "kısayolu kopyala"yı tıkladıktan sonra FlashGet menüsündeki baş taraftaki düz beyaz sayfa simgesini tıklayın, bu sefer olacaktır.
b)Bir siteye girdiniz ve sitedeki herşey çok hoşunuza gitti. Mesela bir resim sayfasındaki birkaç resim ya da bir mp3 sayfasındaki bütün mp3'leri indirmek istiyorsunuz. Burada FlashGet'in büyük kolaylığı devreye giriyor. Sayfanın üzerinde sağ tuşa basın, "Tümünü FlashGet'i kullanarak indir"i tıklayın. Çıkan menüde indirmek istemediğiniz banner,sayfa,simge... gibi şeylerin yanındaki kutucuğu boşaltın. Böylece bütün hepsi sıraya konularak indirelecektir.
c) İndirme işlemini başlattınız, fakat dosya bir türlü inmeye başlamadı. Dosyanın isminin yanında 6,9,15 vb. gibi rakamlarda çıktı ise indirdiğiniz dosyada yada link adresinde bir problem var demektir. Tek çare dosyayı silmek. Bunu dosyayı tıklattıktan sonra FlashGet'in menüsündeki X(sil) işaretinden yapabilirsiniz.
d) FlashGet te bir dosyanın üzerinde sağ tıklattığınızda karşınıza bir menü çıkar. Menü gayet anlaşılır olduğu için açıklamaya gerek duymuyorum. Yalnız en alttaki "Url'yi panoya kopyala" nın ne işe yaradığını açıklayayım; bu dosyanın indiği adresi hafızaya alır. Böylece kopyala/yapıştır şeklinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
e) FlashGet'in kenardaki kare şeklindeki simgesinden hoşlanmıyorsanız,karenin üzerinde sağ tuşa basın ve "Bırakma Bölgesi" seçeneğine tıklayın. Kare yok olacaktır.
Son olarak FlashGet'in üzerinde F7 tuşuna basarsanız Site Gezgini karşınıza çıkacaktır. Bunu kullanarak bir sayfadaki bütün bilgileri kaydedebilirsiniz.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://pcbilim.allgoo.net
kings
Administrator
Administrator
avatar

Mesaj Sayısı : 209
Kayıt tarihi : 15/07/09

MesajKonu: Geri: işinize yarayacak 10 ipucu   Cuma Ağus. 07, 2009 8:31 pm

[TEK TIKLAMAYLA WINDOWS KAPAMA

Bilgisayarımızı kapatmak için genellikle başlat menüsünü ya da Alt+F4 tuş kombinasyonunu kullanırız. Biz şimdi bilgisayarımızı tek tıklamayla kapatmak için bir kısayol yapacağız.
Masaüstüne gelin ve farenin sağ tuşuna basın, yeni/kısayol seçeneklerini seçin. Ekrana gelen komut satırı kısmına "RUNDLL32.EXE user,ExitWindows" yazın ve "İleri" butonunu tıklayın. Gelen ekranda kısayolunuza bir isim verin ve "Son" butonunu tıklayın. Kısayolunuz masaüstünde hazır. Şimdi bir de bu kısayola bir tuş atayalım. Kısayolun üzerinde farenin yine sağ tuşuna basıyoruz ve "Özellikler"i seçiyoruz. Gelen ekranda kısayol tuşu yazan kısmı tıklıyoruz ve hangi tuşa kısayol atamak istiyorsak (örneğin F12) o tuşa basıyoruz. Artık bilgisayarımızı tek tıklamayla ya da tek tuşa basarak kapatabileceğiz.

MS-DOS KOMUTLARI VE AÇIKLAMALARI

CD
Cd dizin seçmek için kullanılır.
Örneğin C:\> dizinindeyiz. Cd Windows yazarsak geçerli dizin C:\Windows\> olacaktır.
Copy DosyaAdi1 DosyaAdi2
Dosya kopyalamak için kullanılır.
Örneğin Copy dosya1.txt C:\windows yazarsak dosya1.txt'yi windows dizinine kopyalar.
Ren DosyaAdi YeniDosyaAdi
Dosyaları yeniden adlandırmak için kullanılır.
Örneğin Ren dosya1.txt yeniadli.txt yazarsak dosya1.txt'nin adı artık yeniadli.txt'dir.
Dir /P
Dizini görüntülemek için kullanılır. Normal kullanımı DIR'dir ve P değişkeni bilgileri ara vererek göstermesi için kullanılır.
EXIT
MS-Dos'dan çıkmak için.
CHDIR [yol]
CD [sürücü:][yol]
PCD [sürücü:][yol]
MS-Dos'da geçerli dizini seçmek için. (Daha çok ana dizine geçmek istediğinizi belirtir.) Örnek Kullanım: 'Cd C:\Windows\Desktop' dersek geçerli dizin C:\windows\desktop olur.
Sürücüdeki geçerli dizini görüntülemek için CD [sürücü] yazın. Eğer CD.. yazarsanız bir önceki dizine dönersiniz.
CLS
Ekranı temizler
COPY [/A | /B] kaynak [/A | /B] [+ kaynak [/A | /B] [+ ...]] [hedef [/A | /B]] [/Y | /-Y]
Bir veya daha fazla dosyayı başka bir konuma kopyalar. A değişkeni ASCII, B değişkeni Binary(ikili) bir dosya olduğunu belirtir. V seçimi, dosyanın doğru yazıldığını bildirmek için kullanılır. Y ise dosya varsa üstüne yazılsın mı? diye karşınıza çıkan soruyu engellemek ve göstermek için. Örnek kullanım 'Copy /B PantegrA.dat + PantegrA2.dat yeni.dat'
Çok sayıda dosyayı tek bir dosyaya kopyalamak için artı (+) ifadesini kullanın. Türleri belirtirken yıldız (*) ve değişken bir karakteri belirtirken (?) kullanabilirsiniz. Bunlar size kolaylık sağlayacaktır.
/A, dosyanın ascii old. belirtir.
/B, dosyanın binary (ikili) old. belirtir.
/Y, aynı dosyadan varsa üzerine yazılsın mı diye sorup sormaması için.
DEL [sürücü:][yol] dosya adı [/P]
ERASE [sürücü:][yol] dosya adı [/P]
Bir dosyayı silmek için kullanılır. (*) ve (?) kullanarak çok sayıda dosya belirtebilirsiniz.
/P, her dosya silinmesinde, silinsin mi? diye sorar.
DIR [sürücü:][yol][dosya adı] [/P][/W] [/A[[:]öznitelikler]] [/O[[:]sıralama düzeni]] [/b] [/L] [/V] [/4]
Sürücüyü, dizini ve listelenecek dosyaları belirtir.
/P, her bilgi ekranından sonra duraklar.
/W, geniş liste biçimini kullanır.
/A, sadece belirtilen özellikteki dosyaları sıralar. (R salt okunur, H gizli, S sistem dosyaları gibi..)
/O, sıralama düzeni. (N ada göre, S boyuta göre gibi..)
/S, dizindeki tüm alt dizinleri dahil olmak üzere gösterir.
/L, küçük harfler kullanmak için.
/V, kalabalık bir gösteriş.
/4, yılları 4 basamaklı göstermek için
EXIT
MS-Dos'dan çıkmak için.
MKDIR dizin
MD dizin
Dizin(klasör) oluşturmak için kullanılır. Örnek kullanım: 'MD belgeler' yazarsak belgeler adlı bir dizin yaratmış oluruz.
RMDIR dizin
RD dizin
bir dizini(klasörü) silmek için kullanılır.
RENAME [sürücü:][yol][dizin adı1 | dosya adı1] [dizin adı2 | dosya adı2]
REN [sürücü:][yol][dizin adı1 | dosya adı1] [dizin adı2 | dosya adı2]
Bir dosya ya da dizinin adını değiştirmek için kullanılır. Örnek kullanım 'ren dosya1.dat dosya2.dat' yazarsak dosya1.dat'ın adı dosya2.dat olur.
BREAK [ON/OFF]
For komutlarını işlerken uzun dosya adlarının kullanılmasını devreye sokar/devreden çıkarır.
LFNFOR [ON/OFF]
Etkin kod sayfası numarasını görüntüler.
CHCP [nnn]
Etkin kod sayfası numarasını görüntüler/ayarlar. burada nnn kod sayfası numarasıdır.
DATE [tarih]
Geçerli tarih ayarlarını görüntülemek ve düzenlemek için kullanılır.
TIME [saat]
Geçerli saat ayarlarını görüntülemek ve düzenlemek için kullanılır.
PROMPT [metin]
Komut istemini normak karakterler dışında özel olarak oluşturmaya yarar. Yani A:\> yerine '12:33:44 A>' kullanabilirsiniz.
SET [değişken=[dize]]
Ortam değişkenlerini belirtmek ve değiştirmek için.
TYPE [sürücü:][yol] dosya adı
metin dosyalarını dos ekranında görüntüler.
VER
Windows sürümünü görüntüler.
VERIFY
Dosyaların diske doğru yazılıp yazılmadığını söyler.
VOL [sürücü:]
Varsa disk birim etiketini ve seri nosunu gösterir.
Move [dosya veya klasör][dizin]
Bir dosya veya klasörü farklı bir dizine taşımak için kullanılır. Taşınacak klasör ya da dosya ilk olarak yazılır ve sonra tanışması düşünülen dizin belirtilir. Örneğin: 'Move dosya.txt klasor' gibi..
Deltree [dizin]
Bir klasörü tüm alt dizinleri ve dosyaları ile birlikte silmek (tamamen kaldırmak) için bu program kullanılır. Örneğin: 'Deltree klasor' gibi..
Mem
Bilgisayarınızın hafıza durumunu bu program yardımıyla öğrenebilirsiniz. Geleneksel ve Uzatılmış(XMS) olarak görebilirsiniz. Ayrıca boş hafızaları ve çalışabilecek en büyük prgoram boyutunu da buradan öğrenebilirsiniz.
Attrib [dosya adi][öznitelik]
Dosyaların, salt okunur, arşiv, sistem ve gizli özelliklerini görüntülemek ve değiştirmek için kullanılır. Örneğin: 'Attrib dosya.txt +r' gibi. Burada r readonly(salt okunur), s system(sistem), h hidden(gizli) ve a archive(arşiv) özelliği gösterir. (+) seçmek ve (-) olmadığını belirtmek için kullanılır.
Extract
Windows'un CAB dosyalarının çözümü için gereken program.
MSCDEX
Bu program, MS-Dos'ta CD sürücüleri tanıtabilmeniz ve kullanabilmeniz için gerekli.
Scandisk
Dosya ve Klasörleri hatalara karşı denetler.
DosKey
Ok tuşları ile önceki yazdığınız komutlara dönebilmenizi sağlayan kolaylık programı.
Edit.com
Metin düzenlemek için bir dos programı.
Fdisk
Sürücüleri tanıtmak, bölmek(partition), alan belirlemek gibi işlevleri vardır. (NOT: Bu program disklerinizdeki tüm dosyaları silmektedir, sadece yeni bir işletim sistemi kurarken ya da Windows çöktüğünde kullanmanızı tavsiye ederiz.)
Format
Sürücüleri biçimlendirmek (format atmak) için kullanılan program. (NOT: Bu program disklerinizdeki tüm dosyaları silmektedir, sadece yeni bir işletim sistemi kurarken ya da Windows çöktüğünde kullanmanızı tavsiye ederiz.)
CALL [sürücü:][yol] dosya adı [varsa toplu iş parametreleri]
Bir toplu iş dosyasından başka birini çağırmak için kullanılır.
REM [açıklama]
Toplu iş dosyalarına açıklama veya yazılar eklemek için. (Bilgisayar bu satırları görmezden gelir.) (Bu kod config.sys ve autoexec.bat dosyalarında da kullanılmakta.)
PAUSE
Toplu iş dosyasının çalışmasına ara verir ve Devam etmek için bir tuşa basın yazar. Bu yazının görünmesini istemiyorsanız 'Pause >nul' olarak kullanabilirsiniz.
ECHO [on|off]
iletileri gösterir veya yankılanmayı açar/kapatır.
GOTO etiket
Toplu iş dosyasında [:yeradı] şeklinde belirtilmiş satıra gider.
>nul
'>nul' deyimi MS-Dos tarafından cevap verilmesini engellemek için kullanılır. Bu şekilde mesela dosya kopyalamalarında çıkan 1 dosya kopyalandı gibi bildiriler kullanıcıya gösterilmeyecektir

MODEMİNİZİ HIZLANDIRIN

Denetim Masasından Modem'e girin. Çıkan menüde özellikler seçeneğine girin. (Bağlantı noktası seçeneğinde yazılı seçeneği unutmayın. örnek: com4)Üst menüden Bağlantı seçeneğine oradan da Gelişmiş bölümüne girin.Diğer ayarlar bölümüne S11=40 yazın ve tamam deyip kapatın. İş bu kadar değil! Başlat menüsünden Çalıştır seçeneğine sysedit yazın ve enter'a basın. C:\WINDOWS\WIN.INI penceresine gelinceye kadar önünüze gelen pencereleri kapatın. win.ini penceresinde aşağıdaki seçeneğine kadar gelin. Modeminiz hangi porttaysa o satırı benimkinde olduğu gibi "921600,n,8,1,p” haline getirin. Modeminizin hangi portta olduğunu bağlantı noktası seçeneğinde görmüştünüz. Bütün iş bu kadar!
[Ports]
LPT1:=
LPT2:=
LPT3:=
COM1:=9600,n,8,1,x
COM2:=9600,n,8,1,x
COM3:=9600,n,8,1,x
COM4:=921600,n,8,1,p

YAPTIĞINIZ CD'LERE AUTORUN EKLEYİN

Öncelikle, CD'nin root klasörüne, INDEX:HTML dosyasını kopyalayın. Ayrıca bir simge dosyası oluşturup (soyadı ICO olan dosyalar) onu da bu klasöre kopyalayın. Şimdi aynı yerde bir de AUTORUN.INF adında bir dosya oluşturun. Daha sonra bu dosyayı NOTEPAD ile açın (çift tıklayınca zaten otomatik olarak NOTEPAD ile açılacaktır). Dosyanın içine aşağıdaki satırları girin.
[autorun]
open=start index.html
icon=simge.ico
dosyayı kaydedin ve NOTEPAD uygulamasını kapatın. CD içeriğini son haline getirin ve basın. Bundan sonra CD sürücüsüne bu CD'yi taktığınızda (eğer CD-ROM sürücünün otomatik çalma özelliği aktifse) INDEX.HTML dosyası otomatik olarak Internet Explorer ile ekrana getirilecektir. Bu arada, CD'nin BİLGİSAYARIM penceresindeki simgesi de ayarlamış olduğunuz simge dosyası olarak görünecektir.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://pcbilim.allgoo.net
 
işinize yarayacak 10 ipucu
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
pcbilim :: YAZILIM :: İşletim Sistemleri-
Buraya geçin: